انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه :امروزه در تمامی جراحی زیبایی سینه انواع پروتز سینه بسته به نوع درخواست بیمارو تشخیص پروتز سینه مورد استفاده قرار می گیرد از پروتز سینه که نوعی جراحی زیبایی است بیشتربرای بزرگ کردن سینه استفاده می شود و به طور کلی می توان گفت امروزه بزرگ کردن سینه گزینه مناسب ومطمئنی برای بزرگ کردن سینه است .
انواع پروتزسینه امروزه در کلینیک های مختلف توسط جراحان مورد استفاده قرار می گیرد که انتخاب این پروتز توسط جراح بستگی به جنس ،مواد پرکننده پروتز سینه ، اندازه، شکل ومیزان برجستگی سطح آن بستگی دارد .انتخاب هر یک ازانواع پروتز سینه بستگی به نظر جراح ونیاز بیمار است .

 

انواع پروتز سینه از لحاظ جنس مورد استفاده در پروتز

 

انواع پروتز سینه ازنظرجنس مورد استفاده به دو نوع اصلی تقسیم می شود:

 

پروتز سینه از جنس آب نمکی: پروتزهای سینه از جنس سالینی یا آب نمکی دارای نوعی دیواره سیلیکونی غیرقابل نفوذ هستند که جنس مواد پر کننده این نوع پروتز ها آب و نمک استریل شده است و اگرپروتزها ی آب نمکی دچار پارگی شود، پروتز سینه خالی می شود ومایع درون آن‌ که آب نمک است جذب بدن شده وبه ‌وسیله بدن در داخل بدن حل می‌شود. پروتز سینه آب نمکی نسبت بهانواع پروتز سینه دیگر مانند پروتز سیلیکونی، سفت ‌تر است و استفاده از آن ، برای زنان ۱۸ بالای سال و بالاتر بلا مانع می باشد.

 

– پروتزسینه سیلیکونی : از ژل سیلیکون پر شده‌ است که انواع مختلفی دارد .درنوع ژل سیلیکون درجات تراکم وچسبندگی متفاوتی درداخل آن استفاده شده است.

 

زمانی که فرد انواع پروتز سینه سیلیکونی را لمس می کند به راحتی شباهت آن به بافت طبیعی پستان حس می شود .در صورتی که پوسته پروتز سیلیکونی به هر دلیلی پاره شود، ژل این نوع پروتز در داخل پوسته پروتز سینه باقی می ماند و یا از آن خارج می شود ودر فضایی که پروتز در آن قرار گرفته است پخش می شود.

 

تشخیص پارگی انواع پروتز سینه سیلیکونی دشوار است زیرا پروتز سیلیکونی هنگامی که پاره می شود خالی نمی شود. اگر پزشک شما از پروتز سینه از نوع سیلیکونی استفاده در پروتز سینه شما استفاده کرده باشد پزشک شما درزمان های منظم باید آن را ویزیت کند تا مطمئن شود که پروتزشما آسیب ندیده است. درصورتی که پزشک بعد ازانجام معاینه متوجه پارگی شود با انجام یک سونوگرافی درکنار معاینه می تواند پارگی پروتز سینه را تشخیص دهد . پروتز سیلیکونی برای زنان ۲۲ سال و بالاتر مورد تایید قرار گرفته است .

 

 

شکل ظاهری انواع پروتز سینه

انواع پروتز سینه ازنظر شکل ظاهری که شامل شکل گرد و قطره اشکی است عبارتند از:

پروتزهای سینه که شکل ثابت دارند

انواع پروتز سینه که شکل ثابت دارند از محبوبیت بالایی در بین خانم ها برخوردار است. پروتزها با شکل ثابت حتی درصورت پاره شدن شکل خود راحفظ می کند بنابراین تشخیص پارگی پروتزدشوار است

 

انواع پروتز سینه سیلیکونی هستند و شکل ثابتی دارند .این نوع پروتز نسبت به پروتزهای قدیمی سفت‌ ترمی باشد و نسبت به دیگر پروتز ها احتمال پارگی و آسیب دیدگی کمتری دارند. این نوع پروتزسینه دربدن شکل دار بوده و به صورت گرد نیست و بنابراین برجستگی آن در قسمت پایینی است ودرقسمت بالاتر ،ضخامت و برجستگی نسبتا کمتری دارد.

 

به همین دلیل در قراردادن این نوع پروتز باید نهایت دقت و مهارت را داشته باشید زیرا در صورتی که به هر دلیلی ضربه ای وارد شود موجب چرخش بد فرم آن می شود و ظاهر سینه غیرمعمولی می شود.همچنینن برای جاگذاری این پروتزها نسبت به پروتز های آب نمکی یا سیلیکونی قدیمی برش بیشتری نیاز است.

 

انواع پروتز سینه که شکل گرد دارد

انواع پروتز سینه که به شکل گرد است نسبت به دیگر پروتز سینه شکل ثابت و توپرتردارد .انواع مختلفی ازآن‌ برای به دست آوردن برآمدگی و برجستگی بیشتر عمل پروتز سینه وجود دارد.

 

انواع پروتز سینه با شکل گرد بستگی به نوع برجستگی پروتزدارد که این پروتزها گرد شامل سه دسته اند:
برجستگی کم ، برجستگی زیاد ،برجستگی خیلی زیاداین نوع پروتزها به طور کلی سایزوشکل حالتی یکسانی دارند وهر گونه

 

چرخش آن ها درمحل قرارگیریشان هیچ گونه بد شکلی و نگرانی برای فرد ایجاد نمی کند.قرار دادن این پروتز نسبت به دیگر پروتز مانند قطره اشکی یا با شکل ثابت راحت ترمی باشد.

 

استفاده از پروتز سینه خارجی روش دیگر برای پروتز سینه است که نیازی به عمل جراحی ندارند. البته در برخی موارد پروتز سینه خارجی سبب ایجاد حساسیت پوستی، خارش، تعریق و احساس گرما می‌شود و احتمال افتادن و جدا شدن این نوع پروتزهای سینه هم وجود دارد. با این‌همه استفاده از پروتز سینه خارجی سریع‌ترین روش برای بزرگ کردن و پُر کردن فضای خارجی سینه است.

 

رنگ انواع پروتز سینه

افرادی که قصد انجام عمل جراحی پروتز سینه را دارند همیشه از پزشک خود می خواهند رنگ پروتز سینه مصنوعی تا حد ممکن به رنگ طبیعی پوست‌شان نزدیک تر باشد. تولید‌کنندگان انواع پروتز سینه تمام تلاش خود را در هنگا م ساخت پروتزها می کنند تا پروتز نزدیک به رنگ پوست بدن باشد با این‌همه معمولا اندکی تفاوت رنگ میان پوست طبیعی بدن و پوسته انواع پروتز سینه وجود دارد.

 

برشهای ایجاد شده در انواع پروتز سینه

 

معمولا برای انجام انواع پروتز سینه چندین برش در سینه صورت می گیرد. برش در چین زیر سینه ،برش دراطراف هاله، برش زیر بغل،برش دور ناف که در موارد خاص انجام می‌شود.

 

http://sarms.ir

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *