جراحی افتادگی شکم

جراحی افتادگی شکم

جراحی افتادگی شکم که باروش آبدومینوپلاستی نیز شناخته شده است . در این روش  پزشک شما با برداشتن قسمت های شل شده، بافت چربی اضافی و پوست مربوط به آن، باعث صاف شدن عضلات دیواره شکم ومحکمتر شدن پوست این ناحیه می‌شوند.

 

جراحی افتادگی شکم

 

شما همچنین با انجام جراحی شکم می توانید تمام یا بخشی از علائم کشیدگی ایجاد شده در قسمت پایین شکم را بردارید. این مشکل بیشتربعد از زایمان، کاهش وزن زیاد یا ضعیف شدن عضلات شکم ایجاد می شود. اکثر بیمارانی که عمل جراحی افتادگی شکم را انجام داده اند اعتماد به نفس آنها بعد از جراحی شکم بالا رفته است.

شما با انجام جراحی افتادگی شکم می توانید به تناسب اندام دلخواه خود برسید. همان گونه که می دانید داشتن شکم بزرگ و افتادگی شکم  برای بیشتر افراد ناخوشایند و آزار دهنده است اما افراد به دنبال رفع این مشکل هستند و امروزه شما می توانید با انواع روش های لاغری شکم و جراحی افتادگی شکم این مشکل را برطرف کنید و شکم تخت و سفت داشته باشید.

 

روشهای  رایج  جراحی افتادگی شکم

-ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم

-لیپوساکشن ( خارج کردن چربی زیر پوستی )‌

-استفاده از این دو روش به صورت ترکیبی

جراحی افتادگی شکم با ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی وجراحی افتادگی شکم

در جراحی افتادگی شکم با ابدومینوپلاستی پزشک برشی در قسمت تحتانی شکم مثل   برش سزارین روی پوست شکم  شما ایجاد می کند سپس پزشک پوست و چربی جدارشکم را از پایین ناف برمی دارد اما ناف طبیعی بیمار حفظ می شود تا بعدا از سوراخ جدیدی در پوست ایجاد شود سپس پوست باقی مانده شکم ازقسمت  بالا ی ناف تا حدودی از عضلات جدار شکم جدا می شود تا پوست باقی مانده به اندازه کافی کشیده شود تا بتوانیم آن را به لبه پایینی برش شکم متصل کنیم .

 

لیپوساکشن یا لیپولیزر

در جراحی افتادگی شکم با لپولیزرپزشک در ابتدا  مقدار معینی از سرم حاوی ترکیبات خاص (محلول تاموسنت) را به داخل چربی های زیر پوست شما تزریق می کند سپس مایع تزریق شده و چربی  را با استفاده از لوله های مخصوصی با ایجاد سوراخهای کوچک در پوست خارج می کند.

 

مایع تزریقی به زیر پوست براساس وزن فرد و وضعیت سلامتی او برای هر کسی متفاوت است و مقدار چربی خارج شده هم به مقدار مایع تزریق شده بستگی داردالبته در این باره باید گفت که  در بهترین شرایط هم پزشک شما نمی تواند بیشتر از چند لیتر چربی در یک جلسه خارج  کند

 

به همین دلیل  در افراد با چربی ضخیم دور شکم و پهلو ممکن است پزشک این کار را بیش از یک جلسه انجام دهد .در مورد این روش باید گفت که این روش برای افرادی مناسب است که شکم چاق دارند  ولی پوست اضافه و افتادگی شکم ندارند و کیفیت پوست خوبی دارند وترک پوست کمی دارند.

جراحی افتادگی شکم با لیپولیزر

ترکیب این دو روش

روش ترکیبی برای افرادی مناسب است که چاقی موضعی در بالای شکم و پهلوها دارند و هم قسمت پایین شکمشان حالت افتاده دارد با ترکیب دو روش بالا می توان به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید.

در افرادی که چاقی موضعی در بالای شکم و پهلوها دارند و همچنین به دلیل چاقی شکم آنها دچار افتادگی شده باشد با ترکیب دو روش بالا می توانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید.در این روش ابتدا چربی های موضعی اضافی نواحی گفته شده به کمک ساکشن خارج می شود. سپس تمام پوست اضافه و آویزان قسمت زیر شکم برداشته می شود. درنهایت پزشک جدار شل شده شکم را ترمیم می کند ودر آخر ناف به محل جدیدش لبه بالایی برش به برش تحتانی وصل و دوخته می شود

 

 

آیا مادران باردار می توانند عمل آبدومینو پلاستی انجام دهند؟

 

آبدومینوپلاستی برای بارداری شما مشکلی ایجاد نمی کند. جراحی شکم وپهلو برای مادران باردار خطری ندارد. اما باید بارداری پس از دوران نقاهت بعد از جراحی افتادگی شکم انجام شود.

 

 

 

جراحی افتادگی شکم برای خانم های باردار

 

جراحی افتادگی شکم برای زنان باردارباید حداقل ۱ سال بعد از جراحی افتادگی شکم صورت بگیرد.

 

جراحی افتادگی شکم وبارداری

مزایای جراحی افتادگی شکم

-کاهش خونریزی در حین جراحی شکم با روشهای بالا

-از آنجایی که چربی ها با لیپوساکشن تخلیه می شوند شکم فرم و ظاهری طبیعی خواهد داشت

-جراحی افتادگی شکم دوران نقاهت کوتاه مدت و راحتی دارد.

 

نتایج و دوام جراحی افتادگی شکم

در مورد دوام جراحی افتادگی شکم باید گفت که نتایج حاصل از جراحی شکم در بیشتر موارد دائمی است، با این وجود شما نمی توانید ازعوارضی مانند افزایش سن جلوگیری و ممانعت کنید.

زیرا پس از محکم شدن پوست و سفت شدن آ پس مدتی  با افزایش سن اندکی در پوست فرد افتادگی ایجاد خواهد شد با این وجود افتادگی ایجاد شده زیاد نیست.

البته به این نکته توجه کنید که اگر پس از مدتی وزن شما پس ازعمل به مقدار زیاد افزایش یافته باشد ودوباره  کاهش پیدا کند، پوست شکم می تواند مجدداً حالت افتادگی پیدا می کند و این موضوع تاثیر منفی بر ظاهر کلی شکم بیمار خواهد داشت.

 

دوام جراحی افتادگی شکم

 

همچنین اگر شما باردار شوید، شکم شما دوباره دچار افتادگی خواهد شد. به همین دلیل، هنگامی که می خواهید این عمل جراحی زیبایی شکم را انجام دهید بهتر است دیگر قصد بچه دار شدن نداشته باشید.

بنابراین اگر شما دچار اضافه وزن هستید بهتر است قبل از انجام جراحی افتادگی شکم وزن خود را کاهش دهید .

 

دکتر حسامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *