جراحی شکم

جراحی شکم

جراحی شکم امروزه بیشتر برای لاغری وجهت زیبایی و برداشتن چربی‌ها در ناحیه شکم و پهلوانجام می‌شود جراحی شکم بیشترمناسب افرادی است که شکم و پهلوی بزرگی دارند و بعد ازانجام جراحی چربی های شکم و حالت بد فرم خود را به یک شکم صاف و زیبا و متناسب با اندام خود تبدیل می کنند.

 جراحی شکم

روشهای مختلف انجام جراحی شکم

امروزه برای زیباترشدن وکوچک شدن شکم  شما می توانید از روشهای  مختلف جراحی شکم استفاده کنید تا به یک اندام مناسب برسید.
برای اینکه شما بهترین روش جراحی را انتخاب کنید باید از پزشک خود کمک بخواهید چرا که تشخیص روش مناسب برای جراحی شکم به عهده جراح شما می‌باشد.

بنابراین برای اینکه شما بهترین نتیجه را ازجراحی داشته باشید بهتر است به جراح خود اعتماد کنید سپس نوع جراحی خود را انتخاب کنید  تا جراحی رضایت بخشی داشته باشید به طورکلی می توان گفت که از روش‌های رایج جراحی شکم لیپوماتیک و یا ابدومینوپلاستی و لیفت شکم است .

البته پزشک شما نوع جراحی زیبایی شکم به میزان سن فرد و نیزمیزان بزرگی شکم و پوست وافتادگی شکم و پهلو بستگی دارد.

جراح زیبایی با معاینه بیمار بهترین نوع جراحی زیبایی شکم را برای فرد ارائه می‌دهد و بیماربا توجه به نظرات پزشک تصمیم‌گیری می‌کند از کدام روش استفاده کند. البته ترکیب دو روش ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک نیز برای بعضی از بیماران کاربرد دارد .

روش های جراحی شکم

لیپوماتیک

جراحی شکم با لیپوماتیک دراین نوع جراحی چربی اضافه به وسیله جراحی و به کمک دستگاه خارج می شود. درروش لیپوماتیک به کمک یک میله چربی‌های شکم خارج می‌ شود که دراین روش چربی‌های تخلیه شده را می‌توانند به اندام‌های دیگر بدن منتقل کرد البته به این نکته توجه کنید که در این روش نیاز به برش ندارید .

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی پلاستیک شکم  دراین نوع از جراحی زیبایی برشی درشکم  فرد صورت می‌گیرد سپس چربی های اضافی از بدن خارج می شود. درروش ابدومینوپلاستی برش و بخیه در حین جراحی صورت می‌گیرد .این روش برای برداشتن چریی ها اضافه‌ ی وکسانی که شکم‌های شل و آویزان دارد بسیار مناسب است.

جراحی شکم با ابدومینوپلاستی

لیپولیزر

جراحی شکم با لیپولیزر که در این نوع روش جراحی  زیبایی چربی زیرپوستی با استفاده از لیزر خارج می‌شود

البته جراح شما می تواند برای جراحی شکم از چند روش بالا به صورت ترکیبی نیزاستفاده کند.جراحی شکم که بیشتر برای تخلیه چربی‌های زائد و صاف کردن شکم استفاده می شود. همان گونه که می دانید شکم و پهلو ازاعضای مهم در زیبایی و تناسب‌اندام افراد می‌باشد .

لاغری در برخی افراد حتی با گرفتن رژیم‌های سخت غذایی و انجام ورزش‌ها سخت هم به وجود نمی آید بنابراین لاغری شکم برای این فرد نه تنها با رژیم و ورزش مشکل است بلکه نیاز به زمان طولانی و مداوم دارد و در صورت توقف کردن ورزش‌ها چربی‌ها  را به حالت اولیه بازمی‌گرداند.

انجام جراحی در این افراد نه ‌تنها باعث از بین رفتن چربی اضافه شکم در یک جلسه می‌شود بلکه اگر فرد تغذیه درستی بعد از جراحی داشته باشد و فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد چربی به شکم بازنمی گردد.

 

شرایط لازم برای انجام جراحی شکم

برای جراحی شکم فرد باید وزن ثابتی داشته باشد.

سلامت عمومی  لازم را برای جراحی داشته باشد.

انتظارات منطقی از نتایج بعد ازجراحی داشته باشد.

افرادی که چندین بارداری داشته‌اند و پوست شل و همچنین چربی اضافه در شکم  دارند کاندیدای مناسبی برای جراحی هستند.

انواع جراحی شکم 

بهترین روش جراحی شکم

در زیرپوست بافت‌های چربی وجود دارد که در زیر این بافت‌ها لایه عضلانی است هرکدام از این لایه‌ها می‌تواند دچار مشکلاتی بشوند. برای از بین بردن این مشکلات از روش جراحی خاصی استفاده می‌شود.

پوست شکم به علت کاهش وزن یا بارداری دچار افتادگی  می‌شود که درمان آن لیفت شکم می‌باشد .

برای افتادگی شکم همچنین از ابدومینوپلاستی می‌توانید استفاده کنید که برای این درمان برشی در زیر شکم زده می‌شود و از این ناحیه آزادسازی انجام می‌شود.

اما اگر فقط بافت چربی زیاد باشد از عمل لیپولیز استفاده می‌شود که از روش‌های لیزر ، لیپوماتیک یا اولترازد استفاده می‌شود.

 

جراحی شکم بعد از بارداری و زایمان

بیشتر زنان در دوران بارداری و زایمان دچار تغییراتی دربدن خود می شوند. این تغییرات باعث می‌شود تناسب‌اندام افراد در دوران بارداری وبعد از آن به هم بریزد وفضای شکم زنان که به دلیل بارداری  بزرگ  شده است بعد اززایمان با کاهش وزن شکم‌شل و افتاده ‌شود . این تغییرات باعث تغییردر تناسب‌اندام فرد وهمچنین باعث تضعیف روحیه و اعتمادبه‌نفس فرد می‌شود . با انجام جراحی شکم شما می توانید به تناسب اندام دلخواه خود برسید.

چه زمانی باید جراحی شکم را بعد از زایمان انجام دهیم

بیشترزنان می خواهند هم‌زمان با زایمان سزارین جراحی شکم را نیزانجام دهند بنابراین در این مورد ازپزشک خود سوالاتی را می پرسند .در این باره باید بگویم که جراحی شکم با زایمان سزارین توصیه نمی‌شود.

زیرا دردوران بارداری اندام‌های لگن و رحم  فرد بزرگ‌ می شود و باید قبل ازانجام جراحی اندام‌های شما به شکل اصلی بازگردد.درضمن زایمان توسط پزشک متخصص زنان انجام می‌شود وجراحی زیبایی شکم  شما باید توسط جراح زیبایی انجام می‌شود زیرا این جراحی در حقیقت نوعی جراحی زیبایی است. و درنهایت  باید گفت که جراحان توصیه می‌کنند یک سال بعد از زایمان زنان می توانند جراحی زیبایی شکم را انجام دهند.

 

جراحی شکم و بارداری

 

 

دکتر حسامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *