درمان لک (ملاسما) در کرج

درمان لک (ملاسما) در کرج

درمان لک (ملاسما) در کرج : لک یا ملاسما نوعی بیماری مزمن پوستی می باشد که در رنگ پوست افراد که عموماً در صورت می باشد تغییراتی ایجاد می کند. لک (ملاسما )  معمولاً به‌صورت لکه‌های قهوه‌ای ، قهوه‌ای مایل به زرد ، نیلی در بالای گونه ، بالای لب ، پیشانی و چانه افراد ظاهر می شود.

 

درمان لک یا ملاسما

 

 

دلیل اصلی ایجاد ملاسما درحقیقت تغییرات هورمونی وهمچنین در معرض نور آفتاب گرفتن افراد است . در بسیاری از خانم ها در هنگام بارداری ملاسما به وجود می آید .این گونه ملاسما بعد از زایمان به‌طور طبیعی بهبود می یابد.

همچنین بعضی از داروها مانند قرص‌های کنترل بارداری وداروهای هورمونی نیزمی‌تواند درایجاد ملاسما تأثیرگذارباشد قبل از مصرف این داروها درمورد این داروها با پزشک خود مشورت کنید .

لک (ملاسما) چیست

به طور کلی می توان گفت که ملاسما نوعی تغییر رنگ پوست به صورت پیچیده است واین لک های پوستی به دلیل تولید زیاد ملانین روی پوست ایجاد می‌شود. این لک‌های صورت به صورت وسیعی در پوست ودرلایه اپیدرم  پوست که همان سطح رویی پوست است ایجاد می‌شود.

 

لک (ملاسما )در کرج چیست

به این نکته توجه داشته باشید که این لک‌ها در صورت ظاهر شدن به شکل متقارن بر روی پوست صورت شما ظاهر می شود این بدان معنا است که  اگر در طرف راست صورت شما لک‌ ایجاد شود، به شکل متقارن در طرف چپ صورت شما نیز لک ایجاد  می شود این لک ها بیشتر بر روی گونه‌ها ، پیشانی ،پل بینی ،بر روی لب بالایی ، چانه ایجاد می شود.

 

علل ایجاد لک (ملاسما)

هنوز دلیل مشخصی برای بروز لک بر روی  پوست صورت مشخص نیست. اما به طور کلی می توان گفت که زمانی که سلول‌های رنگ ‌ساز در پوست مقدار زیادی رنگ تولید می کنند این عارضه برای فرد به وجود می آید. افرادی که پوست آنها رنگی است بیشتر مبتلا به بیماری های  لک صورت هستند زیرا  این افراد ملانوسیت های فعال‌تر نسبت به  پوست‌های روشن دارند. در این جا چندین دلیل ابتلا به لک صورت بیان شده است.

نور خورشید

قرار گرفتن  فرد در معرض خورشید باعث می شود اشعه ماورا بنفش خورشید ملانوسیت ها  فرد را تحریک کند. قرار گرفتن زیاد فرد درمعرض نور خورشید باعث می شود لک صورت عود کند . به همین دلیل است که لک‌های صورت در تابستان نیز افزایش می‌یابد. پس اگر به طور پی‌درپی دچار لک‌های صورت می‌شوید برای  پیشگیری از لک صورت تا جای ممکن از نور خورشید دوری کنید.

 

علل درمان لک(ملاسما)

تغییرات هورمونی

زنان باردار اغلب دچار لک صورت می‌شوند که این بیشتر به دلیل تغییرات هورمونی است . مصرف  قرص‌های ضد بارداری و داروهای هورمونی می‌توانند لک در صورت را ایجاد کند.

محصولات آرایشی

محصولات پوستی  وآرایشی نیز می تواند پوست  شما را تحریک کند و لک‌های صورت  شما را بدتر می کند.

 

درمان لک (ملاسما) در کرج با لایه بردار شیمیایی

متخصصین پوست برای اینکار از لایه بردارهای اسید تری کلرواستیک که درحقیقت هم خانواده‌ی سرکه  می باشد استفاده می کند این دارو به عنوان لایه بردارشیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد.درمان لک (ملاسما) در کرج با لایه برداری‌های اسید تری‌کلرواستیک از نظر متخصصان یک روش درمانی عالی و بی خطربرای فرد است .درمان لک (ملاسما) در کرج یک گزینه خوب برای درمان این بیماری است، به ویژه اگراین لک پوستی شدید باشددرمان لک (ملاسما) در کرج روش مناسبی است .

 

 

 

مزیت درمان لک (ملاسما) در کرج با لایه بردار شیمیایی

از مزیت های مهم  استفاده از لایه برداری شیمیایی این است این روش  به راحتی در مطب  متخصص پوست انجام می شود و نیازی به بیهوش‌سازی فرد نیست .  استفاده از لایه برداری اسید تری‌ کلرواستیک عمیق به دلیل خطر جذب ،تاول و زخم‌های احتمالی تنها باید توسط متخصصین پوست و یا جراحان پلاستیکی مجرب انجام شود.

 

درمان لک (ملاسما )در کرج

 

درمان لک (ملاسما) در کرج با لیزر

درمان لک (ملاسما) در کرج با لیزربرای رفع لک صورت یکی از بهترین نتایج از این روش درمانی برای فرد حاصل می شود.یکی از بهترین روشهای های درمان لک (ملاسما) در کرج که طیف گسترده‌ای ازانواع پوست ورنگ ها را دربرمی گیرد لیزر درمانی ولیزرهای فرکشنال است .برای درمان لک (ملاسما) در کرج با لیزر پزشک پرتو لیزر را به پیکسل‌های کوچکتر می‌شکنند که این کار باعث می شود د راین ناحیه درمان عمیق‌تر و موثرتری بدون سوزش داشته باشید.شما احتمالا به ۳ تا ۴ درمان در طول ۳ تا ۶ ماه نیاز دارید.

مزیت استفاده از لیزر

کسانی که برای درمان لک (ملاسما) در کرج از لیزرهای فرکشنال برای درمان لک قهوه ای  صورت استفاده کرده اند نتیجه خوبی از این روش گرفته اند .برای رسیدن به نتایج مطلوب درمان لک (ملاسما)شما ممکن است چندین جلسه درمان لیزری انجام دهید .زیرا با تکرار درمان‌ نتیجه مطلوب تر حاصل می شود .

 

 

برای اطمینان از موفقیت درمان لک (ملاسما) در کرج باید قرار گیری در معرض آفتاب را به حداقل خود برساند. درحقیقت لیزر فرکشنال یک روش درمانی غیرتهاجمی است که پرتو ایجاد شده از این دستگاه به صورت همزمان به هزاران ناحیه درمانی میکروسکوپیک، ارائه می دهد.

 

پیشگیری از لک (ملاسما)درکرج

-افرادی که پوست صورت آنها  مبتلایان به ملاسما است نسبت به نور آفتاب حساس  می باشند بنابراین تا حد ممکن نباید در معرض آفتاب قرارربگیرند. اشعه خورشید فرد را مستعد ملاسما می‌کند، اشعه ماورای بنفش خورشید و حتی نور شدید لامپ می‌تواند رنگدانه یا ملانوسیت پوست را  تحریک کند.

-افراد  مبتلا به ملاسما نباید از قرص‌های هورمونی زنانه LD  استفاده کنند. زیرا  تغییرات هورمونی، ملاسما را تشدید می‌کنند.

 

drminarabiee.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *