عمل لیزری کیست مویی

عمل لیزری کیست مویی

عمل لیزری کیست مویی روش جدید برای برداشت سینوس پیلونیدال یا کیست مویی است که در این روش از لیزربرای درمان کیست مویی استفاده می کنند.

عمل لیزری کیست مویی سریع‌تر ازدیگر روشها به درمان کیست مویی کمک می کند .البته مدت زمان بهبودی به شدت بیماری، شدت علائم و میزان آلودگی کیست بستگی دارد، در کل یک تا چند روز طول می‌کشد تا بیماری بهبود یابد. اما به طور کمی فرد بلافاصله بعد از عمل لیزری کیست مویی می‌تواند به کارهای روزمره خودباز گرد .

عمل لیزری کیست مویی

شما با انجام عمل لیزری کیست مویی می توانید امکان عود یا بازگشت سینوس پیلونیدال بسیار کاهش دهید ، زیرا با انجام لیزر به طور کامل بافت التهابی از بین می رود.

عمل لیزری کیست مویی یک روش درمانی غیر تهاجمی و بدون درد می باشد که بعد از لیزر کیست مویی، هیچ بافت زخمی بعد از آن باقی نمی‌ماند
میزان موفقیت درمان کیست مویی با لیزر بالا است، با انتخاب این روش درمانی شما کمترین حالت تهاجمی را خواهید داشت ، وشما از نتیجه این عمل نتیجه رضایت بخشی کسب خواهید کرد .

عمل لیزری کیست مویی چگونه انجام می شود

عمل لیزری کیست مویی یک روش درمانی نسبتا سریع برای درمان کیست مویی است. این کیست‌ ها بیشتر در کنار موهای زائد و عفونت زا رشد می کنند. هدف از انجام عمل لیزری کیست مویی تمیز کردن ناحیه آلوده و برداشتن حفره است تا عفونت تکرار نشود.

درمان لیزر یک عمل جراحی کم تهاجمی است. درابتدا پزشک این ناحیه را بی حس می کند و یک نوعی بیهوشی عمومی برای بیمار ایجاد می شود تا بیمار در طول عمل راحت باشد .در جراحی با لیزر پزشک به جای استفاده چاقوی جراحی با کمک لیزر ناحیه‌ی کیست مویی را برش داده سپس بسته به نوع لیزرمحل مورد نظر را را تخلیه و ترمیم می‌کند.

در حین انجامعمل لیزری کیست مویی رگ‌های آسیب‌دیده مسدود شده و احتمال خونریزی بافتی تا جای ممکن کم می‌شود. البته در عمل لیزری کیست مویی پزشک با بستن عروق لنفاوی که به دلیل برش ایجاد شده است واین ناحیه سر باز کرده است ، از تورم بعد از عمل لیزری کیست مویی جلوگیری می‌کند.

چگونگی انجام لیزری کیست مویی

همچنین عصب هایی که در حین لیزرآسیب دیده است تحت اشعه لیزر ترمیم می شود و از میزان درد بعد از عمل تا حد زیادی کاسته می شود .عمل لیزری کیست مویی می تواند قسمت ملتهب را به صورت عمقی درمان کند و ازعودکردن بیماری تا حد زیادی جلوگیری می کند.

پس از اتمام عمل لیزری کیست مویی ناحیه‌ی به صورت بیضی کوچک باقی می‌ماند که در چند روزاول در این ناحیه ترشح خفیف وجود دارد که با گذشت زمان ترمیم شده و خود‌به‌خود بسته می‌شود. عمل لیزری کیست مویی از آغاز تا پایان معمولا کمتر از ۱۵ دقیقه طول می کشد.

مزایای عمل لیزری کیست مویی

-با عمل لیزری کیست مویی این ضایعه کاملا برداشته می شود.

-باعمل لیزری کیست مویی حتی می توان در مراحل پیشرفته کیست مویی بافتی که حاوی کیست است را به طور کامل برداشت.

-عمل لیزری کیست مویی وسیع  برای کیست مویی با سینوس های متعدد و عارضه داربسیار مفید است .

– از دیگر مزایا ی عمل لیزری کیست مویی بسته شدن عروق کوچک به وسیله است

مزایای عمل کیست مویی

– عمل لیزری کیست مویی همچنین خونریزی حین عمل را  به حداقل خود می رساند.

– عمل لیزری کیست مویی عصب های قطع شده ی حین برش جراحی را ترمیم می کند و به همین علت درد بعد از عمل کیست مویی کاهش می یابد

-از دیگر مزیت های عمل لیزری کیست مویی این است که اشعه لیزر باعث از بین رفتن ریشه های باقیمانده احتمالی حین عمل کیست مویی می شود.

– باعمل لیزری کیست مویی می توان عروق باز شده ی درحین عمل کیست مویی را بست و باعث می شود که ورم بعد از عمل کاهش یابد.

عوارض عمل نکردن کیست مویی

در صورتی که فردی کیست مویی خود را به موقع عمل نکند .باعث بروز عوارض و خطراتی برای بیمار می شود .این عوارض می توانند خود را در کوتاه مدت و یا دراز مدت نشان دهند و باعث مشکلاتی برای بیماران شوند که از تحمل کردن درد آن عواقب ناگواری دارند.

هر چه از زمان عمل لیزری کیست موییبیشتربگذارد عفونی شدن ناحیه آلوده بیشترمی شود . که این عفونت برای بدن مضر می باشد . البته بسیاری ازافراد بعد از به وجود آمدن عفونت و درد و تورم در ناحیه آلوده می فهمند که کیست مویی دارند.

اگرکیست مویی به موقع درمان نشود در دراز مدت می تواند باعث سرطان پوست در ناحیه آلوده شده. پس هیچ وقت علائم ساده کیست مویی را نادیده نگیرید و در صورت مشاهده هریک از علائم به پزشک مراجعه کنید هر چه زودتر به پزشک متخصص مراجعه کنید تا در زمان مناسب درمان  شوید و جلوی عوارض های این بیماری گرفته می شود

مراقبت های لازم بعد از عمل لیزری کیست مویی

عمل لیزری کیست مویی  مراقبت‌های بعد  را برای فرد بسیارساده کرده است ومراقبت های خاصی وجود ندارد .فرد بعد از عمل لیزری کیست مویی می‌تواند بلافاصله فعالیت روزمره خود را از سر بگیرد.

بعد ازعمل لیزری کیست مویی شما نیازی به پانسمان و تعویض‌های روزانه زخم ندارید و به راحتی می توانید حمام کنید و محل جراحی را شست‌وشو دهید .

تنها مراقبت بعدازعمل لیزری کیست مویی این است پس از لیزر تا بهبودی زخم دوش روزانه انجام دهید .همچنین رعایت بهداشت فردی و تمیز نگه داشتن محل مورد نظرازعود مجدد این بیماری جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *