عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه

عمل پروتز سینه از عمل های جراحی پروتز سینه می باشد کسانی که به بزرگ کردن سینه علاقمند هستند می توانند این عمل را به راحتی انجام دهند امروزه عمل پروتز سینه روش رایج ومحبوب بزرگ گردن سینه است. بسیاری از بیماران ازنتیجه عمل پروتز سینه نگرانی هایی دارند تایک عمل موفقیت آمیز داشته باشندبه همین دلیل انتخاب و پیدا کردن جراح سینه خوب که تجربه و مهارت لازم را داشته باشد برای عمل پروتز سینه از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

با انجام عمل پروتز سینه  شما می توانید به اندازه مطلوب آن را خوش فرم کنید .در عمل پروتز سینه، پروتز را در زیر بافت های نرم سینه قرار می دهند .پروتز با سیلیکون یا سالین پر می شود.می توان  هم زمان با لیفت سینه از عمل پروتز سینه نیز استفاده کرد.

پروتز سینه مناسب چه کسانی است

عمل پروتز سینه مناسب افرادی است که دارای شرایط زیرمی باشند :

-برای افرادی که سینه های کوچکی دارند و می خواهند سینه های بزرگ تری داشته باشند

-عمل سینه برای متناسب شدن لباس تن روش مناسبی است

-با عمل سینه می توانید اندازه سینه را متناسب کنید.

-افرادی که به دلیل بارداری، شیردهی، کاهش وزن یا پیری ،اندازه سینه های آنها کاهش یافته است.

– افرادی که  به دلایل مختلفی مانند کاهش وزن افتادگی سینه دارند می توانند عمل پروتز سینه انجام دهند.

 

 

جهت انجام عمل پروتز سینه بیمار باید چه شرایطی داشته باشد :

 

-بیمارباید ازسلامت عمومی برخوردار باشد . قبل از عمل پروتز سینه  پزشک سلامت بیماررا بررسی می کند.

– افرادی که سیگارمصرف می کنند باید دو هفته قبل ازعمل پروتز سینه ،سیگار را ترک کنند.

-در مورد پروتز سینه و شیردهی باید توجه داشت که بیمارانی که شیردهی دارند، ۴-۸ هفته بعد از پایان شیردهی اندازه واقعی سینه شان مشخص می شود می توانند عمل پروتز سینه را انجام دهند.

 

 

انواع پروتزهای سینه

انواع پروتز سینه متداول پروتز سینه سیلیکونی ،پروتز سینه سالینی

 

پروتز سالینی

پروتز سالینی ابتدا در داخلسینه قرار می گیرد سپس داخل سینه را با مایع سرم پر می کنند . درعمل پروتزسینه برش کوچکتری برای جاگذاری آن نیاز است وهزینه کمتری هم نیاز دارد.

 

پروتز سیلیکونی

پروتزهای سیلیکونی دارای  ژل سیلیکون هستند ونسبت به دیگر پروتزسیلیکونی طبیعی تردیده می شود ومناسب کسانی است که می خواهند پروتز آن ها چین خوردگی کمتری داشته باشد. این نوع پروتز سینه نسبت به پروتز های سالینی هزینه بیشتری دارند وجراح برای جاگذاری پروتز سینه به برش بزرگ تری نیازاست .

 

هرکدام ازپروتزهای سینه دارای مزایایی  می باشند. انتخاب هر یک از پروتز های سینه بر اساس تفاوت های آنها  صورت می گیرد .همچنین ممکن است عوامل شخصی نیزدر انتخاب پروتز سینه تاثیر بگذارد.قبل ازعمل پروتز سینه جراح یک جلسه مشاوره ای انجام می دهد سپس جراح معاینه کاملی به عمل می آورد و پیشنهادات لازم را در مورد انتخاب پروتز سینه به بیمار می دهد و او را در تصمیمم گیری کمک می کند.همچنین بیمار باید آگاه باشد که پروتز سینه طولانی مدت خالی می شود.البته این خالی شدن  درحدودیک درصد در سال است و در بسیاری از بیماران پروتز سینه به مدت ۲۰-۱۰ سال سالم می ماند.

 

  پروتز سینه را چطور انتخاب کنیم ؟

در جلسه مشاوره برای عمل پروتز سینه ، جراح از انتظارات بیمار پرس وجو می کند، سپس با توجه به سایزسینه را اندازه گیری می کند سپس اقدام به انتخاب پروتز مناسب می کند. اما درنهایت انتخاب پروتزسینه به تصمیم شخصی بیمار بستگی دارد.

برای اینکه بیماربرای عمل پروتز سینه تصمیم بهتری بگیرد توصیه می شود عکس های زیادی از قبل و بعد عمل پروتز سینه در سایز های مختلف ببیند و آن ها را بررسی کنید و مشاوره های لازم را نیز انجام دهید.

 

 

برش مورد نیاز برای انجام پروتز سینه

درانجام جراحی پلاستیک زخم ها ی کمتری دیده می شوند. متداول ترین برش برای گذاشتن پروتز سینه در چین زیر سینه می باشد که  به راحتی قابلیت پنهان شدن دارد و هر نوع لباسی زخم ها را مخفی می کند. انواع برش هایی که جهت گذاشتن پروتز سینه انجام می شود ترانس آگزیلاری: از طریق زیر بغل ،پری آرئولار: در هاله اطراف نوک سینه در صورت انجام همزمان لیفت سینه و پروتز سینه ، نیازی به انجام برش اضافی غیرازبرش های مورد نیاز جهت لیفت نمی باشد.

 

مراقبت های لازم بعد از عمل پروتز سینه

بیماربعد ازعمل پروتز سینه باید تا مدتی درمنزل استراحت کند. او می تواند فعالیت های سبکی مثل مطالعه و  تماشای تلویزیون را انجام دهد اما باید از فعالیت فیزیکی زیاد اجتناب کند.

بیمار به مدت یک تا دوهفته  پس از عمل پروتز سینه باید اقداماتی را انجام دهد  تا بهترین نتیجه برای بیمار حاصل شود و رضایت کامل بیمار را به همراه داشته باشد.توصیه می شود بعد از عمل پروتز سینه ، تا مدتی از سینه بند طبی استفاده کنید تا مانع از حرکات سینه شود وباعث ثابت نگه داشته شدن بافت سینه شود. درسینه اش احساس گرفتگی و درد دارد که برای تسکین درد برای بیمار دارو تجویز می شود. خیلی از بیماران بعد چند روز پس از عمل پروتز سینه می توانند به سر کار باز گردند. پس از گذشت یک هفته از جراحی بیماربه پزشک مراجعه می کنند تا بخیه ها را بکشد و میزان بهبود را ارزیابی کند.

 

بیماران می توانند دو هفته پس از عمل پروتز سینه ورزش های سبک را آغازکنند. فعالیت سنگین باید  یک تا دو ماه بعد از عمل  شروع شود .همچنین بعد ازعمل پروتز سینه باید عکس هایی گرفته شود. در ابتدا بیمار احساس می کند  سینه هایش بسیار بالا و مصنوعی است و حس خوبی به آن ها ندارد . پس ازسه الی شش ماه بیمار کم کم متوجه می شود که سینه هایش شکل و اندازه و موقعیت طبیعی خود را پیدا کرده است

 

http://rasteriran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *